9.6 Gegevens koppelen en AVG
verzamelen
delen
Om de eerlijkheid van uw selectieprocedure te beoordelen heeft u gevoelige demografische gegevens (persoonskenmerken) van uw kandidaten nodig. Een veelvoorkomend misverstand is dat u dergelijke gegevens niet mag verzamelen. U kunt deze gegevens wél verzamelen, maar geef dan aan dat u met deze gegevens uitsluitend de eerlijkheid van uw selectieprocedure zult evalueren. U mag de gegevens alleen daarvoor gebruiken.
Natuurlijk moet u kandidaten de gelegenheid bieden om hun gevoelige demografische gegevens niet te delen. In de praktijk zullen veel sollicitanten voor een eerlijke selectie wel de benodigde gegevens delen en kan uw organisatie daardoor de procedure beter onder de loep nemen.
Meer informatie over het verzamelen van gegevens van sollicitanten, hoelang u deze gegevens mag bewaren, en de mogelijke gevolgen van een ongestructureerde, niet objectieve werving en selectie vindt u op rendement.nl/hrdossier.