3.1 Inwerken op het OR-werk
inwerk- programma
werkplan
Het is belangrijk voor de ambtelijk secretaris dat hij weet waar de OR mee bezig is. Dat betekent dat u moet zorgen voor een goed inwerkprogramma, waarin u ook gelijk de actualiteit van de OR meeneemt. Daarnaast zijn de praktische zaken natuurlijk een vast onderdeel van dat inwerkschema, zoals de fase in de zittingsperiode, vacatures, contact met de achterban, commissies en vergaderschema’s. Heeft de OR een eigen werkplan, dan is dat natuurlijk een goed document dat kan dienen als startpunt.
OR regelt het inwerkprogramma
Maak een wisselend inwerkprogramma door kennisoverdracht af te wisselen met kennismakingsgesprekken en bezoeken aan verschillende bedrijfslocaties. Zorg ook dat alle benodigde faciliteiten in orde zijn voor de eerste werkdag van de ambtelijk secretaris.
aandachtspunten
Denk naast een start over de actualiteit ook na over de lange termijn. Doe dat door zowel terug als vooruit te kijken. Hoe is het het afgelopen jaar gegaan, welke aandachtspunten leverde dat op voor de OR, welke bijzondere gebeurtenissen zijn er geweest voor de OR en de organisatie? Hoe was het laatste artikel-24-overleg met de bestuurder en welke afspraken zijn daarin gemaakt?