1.7 De presentatie van uw onderneming
Het is voor uw organisatie van groot belang dat de samenleving een goed beeld heeft van uw producten en de onderneming. Dat beeld bepaalt grotendeels het bedrijfsimago en daarmee ook de positie en toekomstmogelijkheden. Neem als voorbeeld Google, Shell of Philips: allemaal organisaties die een bepaalde status hebben bereikt omdat de mensen die hun product(en) afnemen, tevreden consumenten zijn.
1.7.1 Het imago beïnvloeden
beeld
Als OR-lid bent u gevoelig voor de mening van anderen over uw onderneming, organisatie of product. Dat geldt ook voor de bestuurder. Zo probeert de bestuurder het beeld dat klanten hebben van hun organisatie, product of dienst constant te beïnvloeden. Via de eigen website, folders, reclame, via de verpakking en noem maar op. Ook hierin worden keuzes gemaakt. Steeds als er iets te kiezen of beslissen valt, is de ondernemingsraad in beeld en van belang. Wat werkt wel en niet? En waarom? Hoe ervaart u de presentatie van uw onderneming?
1.7.2 De OR levert zijn eigen bijdrage
milieuvriendelijk
In de WOR staat dat de OR wordt ingesteld in het belang van het goed functioneren van de onderneming in al haar doelstellingen. De vraag is dus welke doelstellingen uw onderneming nastreeft met haar presentatie. Stelt u zich voor dat uw onderneming zich duurzaam en milieuvriendelijk presenteert en het tegendeel blijkt waar te zijn. Dat schaadt het imago enorm.
Ga eens na hoe uw organisatie zichzelf in de markt zet. Welke reclame wordt er gebruikt, hoe ziet de bedrijfswebsite eruit? Bespreek uw bevindingen met de andere leden van de ondernemingsraad.
imago
Ook bij het onderwerp marketing kan de ondernemingsraad dus een kritische, opbouwende en aanvullende rol spelen. U zult merken dat de bestuurder graag ziet dat de ondernemingsraad op zijn eigen manier een bijdrage levert aan het imago van de organisatie en de producten.